Amok Koşucusu

Amok Koşucusu
Adı: Amok Koşucusu
Alt Başlık: Modern Klasikler Dizisi
Yazar: Stefan Zweig
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786053329053
Orijinal Adı: Der Amokläufer
Çeviri: Nafer Ermiş
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Kitap Türü:

Amok Koşucusu Konusu

Amok Koşucusu doktor olarak yardıma ihtiyaç duyan bir insana el uzatmanın vicdani yükümlülüğüyle kendi karmaşık duyguları arasında sıkışıp kalan bir adamın hikâyesidir. Hollanda Doğu Hint Adaları’nda görev yapan bir doktor, dara düşüp kendisine başvuran çok zengin bir kadının “yardım” talebini geri çevirir. Zira kadının mağrur ve hesapçı tavrı karşısında büyük bir öfkeye kapılmış, gururuna yenik düşmüştür.

Ancak söz konusu olan insan hayatıdır. Kısa süre içinde pişmanlığın pençesine düşer. Kadına yardım etmeyi saplantı haline getiren doktor, Malezya halkında rastlanan bir nevi öldürücü delilik olan hummanın, amokun etkisi altına girer.

Amok Koşucusu Kitabının Bulunduğu Listeler

En Sürükleyici Kitaplar

Bazı kitaplar kendilerini okutmayı çok iyi becerir. Bunda en önemli etmen çoğunlukla yazarın kullandığı anlatım dilidir. Siz de bir oturuşta kendini bitirme isteği uyandırabilecek en sürükleyici kitap...

İş Bankası Kültür Yayınları Modern Klasikler Dizisi

Siz de modern klasikleri okumayı çok istiyor ve düzgün çevirisi olan kitapları bulmakta zorlanıyorsanız bugün size bir önerimiz var. İş Bankası Kültür Yayınları 2008 yılından beri Modern Klasikler Diz...

Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar

Her insanın okuma zevki birbirinden farklıdır. Ama bazı kitaplar vardır ki çok daha büyük kitleleri kucaklar. Bu listede de sizim için en çok sevilen, mutlaka okunması gereken kitapları listeledik.