Dönüşüm

Dönüşüm
Adı: Dönüşüm
Alt Başlık: Modern Klasikler Dizisi
Yazar: Franz Kafka
Sayfa Sayısı: 74
ISBN: 9789750719356
Orijinal Adı: Die Verwandlung
Çeviri: Gülperi Sert
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Kitap Türü:

Dönüşüm Konusu

İlk kez 1915’te Die Weissen Blaetter adlı aylık dergide yayımlanan Dönüşüm, Kafka’nın en uzun ve en tanınmış öyküsüdür ve yayımlanmasının üzerinden nerdeyse bir asır geçmesine rağmen hâlâ tüm dünyada en çok okunan kitaplar arasındadır.

17 Ekim 1912’de Felice Bauer’e gönderdiği mektupta Kafka, Amerika romanı üzerinde çalıştığını, ilerleyemediğini görünce sıkıldığını ve yataktan kalkamaz hale geldiğini, bu nedenle bir öykü yazarak ara vermek istediğini yazar. Dönüşüm işte böyle ortaya çıkar.

Kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa’nın uykusundan kocaman bir böceğe dönüşerek uyanmasıyla başlayan Dönüşüm, giderek gerçeklikle kurmacanın sınırlarını zorlayan müthiş bir anlatıma dönüşür.

Dönüşüm Kitabının Bulunduğu Listeler

Kitaplığınızda Bulunması Gereken Kitaplar

Eğer siz de çok okuyanlardan biriyseniz ve kendinize ait kitaplığınız varsa bu listedeki kitapları mutlaka edinmelisiniz.

Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar

Her insanın okuma zevki birbirinden farklıdır. Ama bazı kitaplar vardır ki çok daha büyük kitleleri kucaklar. Bu listede de sizim için en çok sevilen, mutlaka okunması gereken kitapları listeledik.

İş Bankası Kültür Yayınları Modern Klasikler Dizisi

Siz de modern klasikleri okumayı çok istiyor ve düzgün çevirisi olan kitapları bulmakta zorlanıyorsanız bugün size bir önerimiz var. İş Bankası Kültür Yayınları 2008 yılından beri Modern Klasikler Diz...

En Sürükleyici Kitaplar

Bazı kitaplar kendilerini okutmayı çok iyi becerir. Bunda en önemli etmen çoğunlukla yazarın kullandığı anlatım dilidir. Siz de bir oturuşta kendini bitirme isteği uyandırabilecek en sürükleyici kitap...