Suç ve Ceza

Suç ve Ceza
Adı: Suç ve Ceza
Alt Başlık: Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi
Yazar: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Sayfa Sayısı: 705
ISBN: 9789750726545
Orijinal Adı: Prestupleniye i Nakazaniye
Çeviri: Mazlum Beyhan
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Kitap Türü:

Suç ve Ceza Konusu

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu.

Suç ve Ceza Dostoyevski'nin bütün dünyada en çok okunan başyapıtıdır.

Suç ve Ceza Kitabının Bulunduğu Listeler

İş Bankası Kültür Yayınları Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi

Her biri birbirinden kaliteli ve güzel 300'ü aşkın kitaptan oluşan Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi'nde yer alan kitapları çıkarıldığı sırayla görmek ve kitaplığınızla karşılaştırabilmek için kullanab...

Kitaplığınızda Bulunması Gereken Kitaplar

Eğer siz de çok okuyanlardan biriyseniz ve kendinize ait kitaplığınız varsa bu listedeki kitapları mutlaka edinmelisiniz.

Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar

Her insanın okuma zevki birbirinden farklıdır. Ama bazı kitaplar vardır ki çok daha büyük kitleleri kucaklar. Bu listede de sizim için en çok sevilen, mutlaka okunması gereken kitapları listeledik.